Підготовка до походу

Як піти в свій перший похід? Підготовка до походу 
Туристичні походи – це випробування як фізичні так і моральні. Приємно, що здійснювати подібні подорожі можна цілий рік. Головне правильно і ретельно підготуватися. Як правило в самостійних походах найчастіше розраховувати доводиться на власні сили, уміння та речі в рюкзаку. Навесні, літом і осінню подібні заходи носять відтінок екстриму, підготовка до яких вимагає ретельності і ґрунтовності. Саме тому в свій перший похід рекомендується йти з командою під керівництвом досвідченого гіда. Який допоможе правильно підібрати необхідне спорядження, обговорить з вами раціон харчування та проведе похід на найвищому рівні.

Які бувають походи?
Що треба передбачити новачкові для того, щоб похід став успішним і приніс ті відчуття, які від нього чекаєш? У першу чергу визначитися з тим, який похід вам до душі. Бувають пішохідні, гірські, водні, вело, кінні походи. У кожному виді є свої особливості. Комусь більше до душі плескіт води під веслами байдарки, хтось не мислить відпочинок без коней. Проте найпопулярнішими і доступнішими навіть для самих новачків можна назвати все ж піші походи. Не треба ніякого додаткового (часто дорогого) спорядження, ніяких особливих умінь. Досить надіти на плечі рюкзак (правильно і продумано укладений) і знати маршрут.

 
 
Мета походу
Йдучи в похід, треба добре уявляти свою мету: це може бути похід вихідного дня з відвідуванням якоїсь місцевої пам’ятки, купанням в річці і підсмажуванням на вогнищі усього їстівного, що знайдеться в рюкзаку, а може, похід розрахований на декілька днів чи навіть декілька десятків днів. Вибирається і опрацьовується маршрут з урахуванням фізичного навантаження, швидкості руху, та зупинок так як ви будете йти у складі групи, цим займається інструктор заздалегідь.

Підготовка туристичного спорядження
Що беруть у похід? Це досить риторичне питання. Все залежить від специфіки та умов походу. Основне спорядження це – намет, килимок, спальник, кухонне приладдя для харчування, налобний ліхтарик, особисті речі та їжа. Все компактно складається і упаковується в рюкзак. Спорядження збирається згідно поставленої мети походу.

Не обов’язково купувати спорядження в свій перший похід, його можна взяти в прокат в нашому ПРОКАТ СПОРЯДЖЕННЯ
Одяг для походу має бути зручним. У літній період можна взяти з собою легкий плащ від дощу (для себе і рюкзака). Взуття має бути спеціалізоване, вологостійке, не ковзати і обов’язково бути розношеним. Навіть влітку треба одягати закрите взуття, в ідеалі – зручні кросівки.
У похід необхідно взяти предмети гігієни, індивідуальну аптечку якщо це необхідно. Групова медична аптечка з усіма необхідними ліками є в гіда походу.
Повний список необхідного спорядження с описом та помітками відправляється індивідуально кожному туристу в залежності від вибраного ним туру.
 
 
Фізична та моральна підготовка
Якщо ви збираєтесь в свій перший туристичний похід, то фізична підготовка вам просто необхідна ! Ваше тіло повинно звикнути до специфічних навантажень, що дасть вам змогу насолоджуватись походом. Основне завдання попередніх тренувань – підвищити вашу витривалість тіла. Починати тренування варто за 1-1,5 місяця до походу. Хоча ідеально тримати своє тіло в тонусі все життя.
Біг – це один з найефективніших вправ і базових підготовок до походів в гори. Якщо ви ніколи не займалися бігом, рекомендуємо почати. Новачкам краще починати з дистанції 1-2 км і бігати 3-4 рази на тиждень. Як результат, ваша витривалість збільшиться , а серце і ноги звикнуть до навантажень.
 
 
Моральна підготовка туриста
В умовах підготовки команди (групи) до туристських подорожей особливе значення надається психологічній готовності учасників. Туристська група, перебуваючи тривалий час на маршруті, розв'язує всі завдання життєзабезпечення самостійно. Туристів важливо заздалегідь привчити до труднощів, які тралляються в поході (складні метеорологічні умови, природні перешкоди та ін.), виховувати здатність швидко приймати рішення у складній обстановці, формувати психологічну стійкість колективу в несприятливих умовах. Значний ефект досягається у створенні позитивного психологічного мікроклімату в групі багато залежить від керівника (гіда). На маршруті всі рішення керівника є законом для учасників, а їх правильність і своєчасність гарантує успішне і безаварійне проходження маршруту.
 
Купівля квитків на потяг, автобус чи літак
Купувати квитки треба завчасно, тим паче в період свят. Рекомендуємо брати квитки за 30-40 днів на автобус чи потяг, та за 2-3 місяці на літак. Ми можемо допомогти вам з купівлею та порекомендувати оптимальний варіант.
 
Передоплата за похід
На всі тури ми практикуємо отримання передоплати за похід у розмірі 50 % від повної вартості туру. ВАЖЛИВО !!! Якщо ви маєте знижку на похід від нашого клубу, вони вираховується з 50% які залишилися, передоплата оплачується в повному обсязі 50 %. Детально про знижки в СИСТЕМА КЛУБНИХ ЗНИЖОК. На деякі тури ціна вказана в іноземній валюті, оплата можлива як в ній так і в національній валюті по курсу НБУ на день оплати туру в готівковій чи безготівковій формі на рахунок клубу.

Залишок 50% можливий в готівковій чи безготівковій формі не пізніше ніж за 3 доби до початку туру.
Передоплата за похід – це 100 % гарантія бронювання місця в поході, а також гарантія його проведення. За рахунок коштів передоплати ми бронюємо трансфер між точками в турі, якщо це необхідно. Закуповуємо продукти харчування та необхідні речі.
ВАЖЛИВО !!! Якщо ви вже оплатили передоплату 50 % за один із турів і не маєте змоги піти в похід саме на ці дати, ми з радістю запропонуємо вам інші на цей, або інший похід, якщо його ціна ідентична ціні оплаченого туру. Існує можливість доплати за більш дорогий тур. Після передоплати кошти не повертаються, а залишаються на вашому клубному рахунку, їх можна використати на похід, або купівлю клубної продукції чи спорядження на нашому сайті.
 
Підтвердження участі у поході
Після оплати передоплати на вашу електронну пошту буде надіслано підтвердження про участь у поході. В подальшому ви отримаєте всю необхідну інформацію по підготовці, контакти гіда і всю необхідну інформацію.

Збір групи перед походом
Точне місце і час зустрічі з гідом та групою перед походом ви отримаєте за тиждень до початку туру. Головне вчасно прибути до місця, без запізнень. Завчасно перевіряйте наявність при собі документів, квитків і всього необхідного.

Похід
Настав час походу, квитки куплені і рюкзак спакований. Вирушаємо на зустріч цікавим пригодам, новим знайомствам та емоціям. Гори чекають на нас!
 
 
Після походу
Похід закінчився, за плечами кілометри пройденого шляху, похід змінив нас, змінив бачення світу, ми відпочили морально і готові до нових звершень.
Спогади залишилися на відео та фото які ми зробили за час походу, кожен учасник отримає посилання на їх завантаження. Якщо ви робили фото самостійно, прохання поділитися з нами. Будемо вдячні за відгук про нас та похід загалом.