Мармарошський масив

Похід по Мармаросам - це те місце, де можна почути рев оленя або зробити фото диких косуль. Це магічні незаймані місця, тут всюди Мармурові гори, які виблискують на сонці, вода ніби наповнена сріблом, а в повітрі пахне пригодами. Гірський Мармарошський хребет розділяє дві держави і ніби страж, простягається по лінії кордону України і Румунії.

Місцеві жителі вірять, що в тутешніх лісах живуть міфічні істоти і відпочивають стародавні легенди. А ще кажуть, що тут місця сили, потужна і містична енергія Мармарош огортає ці гори. Тут можна помедитувати, помолитися, або просто побути наодинці з собою, щоб усвідомити своє внутрішнє я.

На Мармаросах дійсно можна насолодитися недоторканими дикими місцями, красивими пейзажами, а також спробувати себе в пішому туристичному поході.

Маршрут походу:
м Рахів - с. Ділове - полонина Лисича - г. Піп Іван Мармароський (1938 м) - гора Межипотоки (1713 м) - гора Міке - Маре (1816 м) - г. Вихід (1471 м) - г. Щівник (1426 м) - г. Васкул (1736 м) - Піп Іван Чорногірський (2028 м) - оз. Марічейка - пол. Веснарка - с. Шибине
Кілометраж: 60 км
Складність: середня
Тривалість: 6 днів
Приєднуйтесь - Ви будете в захваті!
Цена 1800 грн.
У вартість входить:
✔ харчування в поході (готуємо разом)
✔ проїзд по маршруту
✔ послуги інструктора
✔ обладнання для приготування, навігаційний набір (gps-навігатор, карти)
✔ групова аптечка
✔ Реєстрація у прикордонників
✔ фотозйомка Ваших пригод
У вартість не входить:
✔ ЖД квитки до Рахова і назад.
✔ страховий поліс (за бажанням)
✔ чаєві гіду (не обов'язково, але він буде їм радий)
✔  сувеніри
✔  особисте спорядження (наплічник, спальник, каремат, місце в наметі)

1-й день

м Рахів - с.Ділове - р. Білий Потік - пол. Мраморова

Вже за традицією старт групи о 12.00 на Ж.Д. вокзалі Рахова, інструктор роздає вказівки, збирає паспорти і група вирушає на прикордонну заставу, по дорозі перетнемо географічний центр Європи, де встановлений відповідний обеліск, а поруч є цікавий тематичний ресторанчик з автентичною закарпатською кухнею. Село Ділове тут кордон України і Румунії. Після оформлення документів виходимо на маршрут!

Звивиста мармурова дорога приведе нас на затишну галявину де ми розкладемо табір для ночівлі. Варто зазначити, що перший день в поході по Мармаросам зовсім не складний, однак для людей які вперше в Карпатах, або давно тут не були, фізичне навантаження може бути більшим ніж зазвичай, але не варто надавати цьому великого значення, адже організм швидко адаптується до невідомих раніше навантажень і вже через день ноги самі нестимуть вас в похід по Мармуровим горах.

2-й день

Полонина Лисича - г. Піп Іван Мармарошський 1938 м

Ранній підйом, чергові розводять вогонь, готують сніданок, а всі інші збирають табір і по команді інструктора ми дружно вирушаємо до вершини Пів-Іван Мармарошський.

В плані фізичного навантаження - це найважчий день, адже набір висоти становить більше 1000 метрів. Зате ви йдете з досвідченим інструктором і у вас буде достатньо привалів і часу, щоб зробити фотографії і насолодитися краєвидами. Усі наступні дні будуть легкі (за мірками піших походів), так як ми будемо йти Мармарошський хребтом і на відміну від Чорногірського хребта (складнішого), тут практично немає сильних перепадів висот.

3-й день

г. Межипотоки 1713 м – г. Міка - Маре 1816 м

Зліва Українські Карпати, а праворуч Румунські Карпати, цілий похідний день по прикордонній дорозі. Мармарошські Альпи - тут, по дорозі на гору Неняска, ти розумієш, чому гори в Карпатах називають Альпами. Ландшафт гір за формою нагадує Альпи, тут і стародавні букові ліси, які занесені до спадщини ЮНЕСКО, і все ще збереглася дика флора та фауна.

На Мармарошському хребті мало води, тому уважно слухаємо інструктора і виконуємо всі його рекомендації. Ночівля як завжди в затишному місці з прекрасною панорамою Карпат.

4-й день

пер. Корбул - г. Стіг 1650 м - г Щівник 1426 м - г Васкул 1736 м

Серпантин і різноманітність ландшафтів, так коротко можна описати сьогоднішній день. Ліси, пасовища, гірські піки і гірські хребти навколо. Всі навколишні гори як на долоні. Видно Румунські Татри, Карпатські Чивчини, Чорногору, Свидовець та Горгани. Для любителів зробити грандіозну фотографію буде прекрасна можливість, треба встати раніше і сфотографувати гори в обіймах ранкового сонечка. На сьогодні за планом у нас гори Корбул, Стіг - таку назву гора отримала за форму у вигляді копиці сіна, іноді Румуни випасають тут овець, може і нам пощастить почути приємний дзвін їх дзвіночків, також для нас гора Щівник, Вихід і Васкул. Тут недалеко ми поставимо намети, і займемося заготівлею дрів, приготуванням їжі і прослуховуванням всяких нічних історій.

5-й день

Піп Іван Чорногірський 2028 м - пол. Веснарка

Один з найцікавіших підйомів на Піп Іван Чорногірський проходить якраз з боку Мармарос, сьогодні і ми піднімемося на його вершину. Тут на самій вершині стоять руїни колишньої астрономічної і метеорологічної обсерваторії, в народі її називають Білий Слон. Сніжною зимою будівля настільки обліплена снігом, що здалеку нагадує великого білого слона. Також тут починається Чорногорський хребет. Вдосталь нафотографувавшись ми вирушимо на полонину Веснарку, пройшовши через озеро Марічейка, тут буде наш табір на останню ніч в поході.

6-й день

Підлога. Веснарка - с. Шибене - м Ворохта

Останній ранок в поході, чергові гукають всіх до багаття та ранкової порції каші з чаєм. Сьогодні тільки спуск по Чорногірським стежками назад до цивілізації в село Шибене. Звідти на замовленому бусі ми поїдемо на ЖД вокзал Ворохти і роз'їдемося по своїх містах. Незнайомі раніше люди стали однією командою, хтось знайшов нових друзів, хтось цікавих співрозмовників, а хтось знайшов себе, адже гори змінюють нашу свідомість, очищають розум і душу, наповнюють живою енергією, яку накопичували тисячі і тисячі років.